Wydarzenia Aktualności
Fotowoltaika i pompy ciepła

Fotowoltaika i pompy ciepła

Fotowoltaika w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i jest przyszłością dla nowo budowanych budynków! 

Ze względu na lawinowo rosnącą cenę prądu wielu właścicieli domów decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu czy instalację powietrznych pomp ciepła, jeśli nie zdecydowali się na te ekologiczne rozwiązania przy budowie domu. Dzięki takiemu połączeniu (pompa ciepła wraz z fotowoltaiką) można znacząco zmniejszyć koszty utrzymania domu i generować duże oszczędności. 

Ale na początek co to jest fotowoltaika i jak działa pompa ciepła!

Fotowoltaika zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną za sprawą ogniw słonecznych, które dokonują konwersji energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną w wyniku zjawiska fotowoltaicznego, tworząc prąd stały. Inwerter (inaczej falownik) zamienia go na prąd zmienny, by mógł być wykorzystany w domu. Panele działają cały rok, a produkcja energii odbywa się nawet w pochmurne dni. Wyprodukowaną energię możemy wykorzystać na własne potrzeby i nie musimy jej nikomu oddawać. Najnowsze technologie pozwalają ją magazynować i wykorzystywać wtedy, gdy będzie taka potrzeba. W tym sposób można znacząco (nawet do 90%) obniżyć koszty energii elektrycznej w naszych domach!

Pompa ciepła to najwydajniejsze rozwiązanie do ogrzewania nowoczesnych budynków, pozwalające ograniczenie kosztów ogrzewania budynków i ciepłej wody użytkowej do minimów. Jest ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla pieców węglowych czy gazowych, od których w Unii Europejskiej już się odchodzi. Koszty eksploatacji pompy ciepła są niskie, a żywotność samego urządzenia szacuje się na około 25 lat. Pompa ciepła może zostać zainstalowana w jakimkolwiek pomieszczeniu gospodarczym, nie zajmuje dużo miejsca (tyle co bojler czy mała lodówka) i oszczędza czas właściciela, bo może być w pełni bezobsługowa. 

Z myślą o dostarczeniu najlepszych rozwiązań, kładziemy ogromny nacisk na dopracowanie naszych budynków, począwszy od fazy projektowania. Dlatego w naszych inwestycjach zawsze znajdą Państwo najwydajniejsze technologie i urządzenia poprawiające komfort funkcjonowania i życia w myśl naszego sloganu „Lepszy Dom”

Zachęcamy do sprawdzenia na własne oczy jak wygląda obecnie proponowany przez nas standard budynków i jakie najnowsze technologie znajdują się w naszym standardzie!

Ulubione ()