Wydarzenia Aktualności
Poczuj podmiejski klimat w Green House Klepacze

Poczuj podmiejski klimat w Green House Klepacze

Zaledwie 8 minut dzieli naszą inwestycję od trasy Green Velo 

Lokalizacja nowej inwestycji Green House Klepacze w bezpośrednim sąsiedztwie lasuTurczyńskiego, klimat i cisza w bliskości z naturą zachęca do rodzinnych wycieczek rowerowych na jednej z najpiękniejszych tras w Polsce.

Green Velo (Wschodni Szlak Rowerowy) to trasa należąca do najdłuższych w całym kraju, a liczy sobie nieco ponad dwa tysiące kilometrów i przebiega aż przez pięć województw – świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie i lubelskie.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie turystyką rowerową w Polsce oraz chęć aktywizacji i promocji jej wschodnią część zrodził się pomysł na stworzenie trasy rowerowej. Efekt jest spektakularny i zdecydowanie jest się czym chwalić. Wschodni szlak rowerowy Green Velo przebiega przez pięć województw a jego najdłuższy odcinek przebiega właśnie przez województwo podlaskie - 598 km 

Atrakcje na trasie

Trasa rowerowa Green Velo zaliczana jest do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Na taką opinię składają się nie tylko walory krajobrazowe czy przyrodnicze, ale również ciekawe miejsca, które znajdują się na szlaku lub w jego bliskim sąsiedztwie. Oczywiście na całym, prawie 2000-kilometrowym odcinku jest ich co niemiara – od architektonicznych perełek po pełne urokliwych fauny i flory parki narodowe. Green Velo Wschodni Szlak Rowerowy podzielony jest na 12 tzw. królestw, czyli regionów, które łączy np. walory przyrodnicze, czy ukształtowanie terenu. W każdym z nich znajduje się największe skupisko lokalnych atrakcji.

Do najciekawszych atrakcji w województwie podlaskim należą:

  • Biebrzański Park Narodowy – największy park znajdujący się na terenie Polski (powierzchnia 592,23 km2). Istnieje od 1993 roku.
  • Miasto Tykocin – tutaj warto zwiedzić tamtejszą synagogę, zamek oraz Muzeum Kultury Żydowskiej.
  • Miasto Białystok – słynie z Pałacu Branickich, Bazyliki Archikatedralnej WNMP, Rynku Kościuszki oraz licznych cerkwi.
  • Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa w Supraślu – to jeden z pięciu prawosławnych klasztorów znajdujących się w Polsce. Zbudowany w 1498 roku.
  • Białowieski Park Narodowy – założony w 1932 roku, jako jeden z pierwszych w Europie i drugi w Polsce. Znajduje się tam największa populacja wolno żyjących żubrów.

Dzięki ponad tysiącom mil połączonych ścieżek rowerowych i cichych drogach przez dzikie, naturalne krajobrazy czyni go wyjątkową atrakcją. Kilometry ścieżek rowerowych zostały zaprojektowane tak, aby były łatwe w utrzymaniu i nie miały wpływu na zaopatrzenie w wodę ani roślinność; są ławki, punkty uzupełniania, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. 

Zapraszamy Cię do podróży, do zobaczenia na szlaku!

Ulubione ()