Wydarzenia Aktualności
W trosce o klimat i zrównoważony rozwój

W trosce o klimat i zrównoważony rozwój

W związku z postępującą degradacją środowiska naturalnego coraz większy nacisk kładzie się na działania, które mają na celu zminimalizować negatywny wpływ człowieka na środowisko. Próbą odpowiedzi na problemy ekologiczne jest koncepcja zrównoważonego rozwoju, która zakłada równoległy rozwój gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Na etapie projektowania budynków kluczową kwestią było dla nas kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju, uwzględniając zarówno potrzeby ludzkie jak i środowiskowe. W naszych inwestycjach stawiamy na działania proekologiczne, naturę oraz unikatowe rozwiązania.

NATURA

Nasze inwestycje budujemy w otoczeniu terenów zielonych chcąc tym samym umożliwić mieszkańcom kontakt z naturą. Inwestycja Ligo Apartamenty Lisia Góra w Wasilkowie znajduje się w otulinie lasu. W niedalekiej odległości od osiedla Green House Klepacze znajduje się Las Turczyński. W zrealizowanej inwestycji Szeregówki na Reymonta zaledwie 9 minut spacerem dzieli mieszkańców od Parku Antoniuk.

FLORA

Uwielbiamy naturę, dlatego podczas realizacji inwestycji Szeregówek na Reymonta postanowiliśmy przyszłym mieszkańcom przekazać ich wymarzone segmenty z wykonanymi nasadzeniami drzew oraz trawnikami z rosnącą już trawą. Na osiedlu w Wasilkowie Ligo Apartamenty Lisia Góra zaprojektowaliśmy zieloną ścianę na elewacji budynku która będzie nie tylko przepiękną dekoracją ale też naturalnym filtrem powietrza.

WSPÓLNOTA

Przestrzenie wspólne projektujemy z myślą o realnych potrzebach mieszkańców, dlatego w inwestycji GreenHouse Klepacze planujemy część działki przeznaczyć pod teren rekreacyjny. Chcąc obniżyć koszty administracyjne wspólnoty w inwestycji Ligo Apartamenty Lisia Góra w Wasilkowie przewidzieliśmy panele fotowoltaiczne na dachu budynków, które zasilać będą ich części wspólne. W naszej zrealizowanej inwestycji Szeregówki na Reymonta wszyscy mieszkańcy otrzymali kompletną instalację paneli fotowoltaicznych w cenie.

MATERIAŁY

Do budowy osiedli stosujemy wysokiej jakości materiały, w tym również ekologiczne i wyłącznie certyfikowane. Stawiamy nacisk na wysoki standard wykończenia w połączeniu z unikatowymi rozwiązaniami.

Zrównoważony rozwój jest niczym innym, jak kolejnym aspektem dobrych praktyk biznesowych. Przemyślane rozwiązania w połączeniu z ekologią znacząco przyczyniają się do podnoszenia standardów życia przyszłych mieszkańców naszych Osiedli. Lepszy dom – jest na wyciągnięcie Twojej ręki.

Ulubione ()