Wydarzenia Aktualności
Zakup nowego mieszkania i domu krok po kroku

Zakup nowego mieszkania i domu krok po kroku

Kupno mieszkania lub domu to jedna z ważniejszych decyzji w życiu - niezależnie od tego, czy kupujemy je dla siebie, dzieci czy z przeznaczeniem na wynajem. To kluczowa inwestycja, którą poprzedza szereg przygotowań. Wybór odpowiedniej lokalizacji, preferowanego metrażu, standardu wykończenia, rozkładu pomieszczeń, sposobu finansowania - to tylko niektóre z nich. 

Kupno nowego mieszkania lub domu wiąże się nie tylko z koniecznością wyboru odpowiedniego lokalu, ale również szeregiem formalności i dokumentów, jakie należy podpisać na etapie finalizacji transakcji.

Wybór nieruchomości
Wiele osób, poszukując nowego miejsca do zamieszkania, ma zdefiniowane, gdzie dokładnie chce mieszkać. Jednak są i tacy, którzy zastanawiają się, co będzie dla nich lepsze: dom czy mieszkanie. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę komfort mieszkania, koszty utrzymania, odległość od centrum, prywatność i bezpieczeństwo. W swojej ofercie posiadamy zarówno domy w zabudowie bliźniaczej z szybkim dojazdem do Białegostoku jak i funkcjonalne Apartamenty w Wasilkowie.

Umowa rezerwacyjna
Jeśli spodobał Ci się dom lub mieszkanie, ale potrzebujesz czasu, np. na sprawdzenie swojej zdolności kredytowej, najlepszym rozwiązaniem jest rezerwacja lokalu u dewelopera. Aby to robić, zawiera się tzw. umowę rezerwacyjną. To gwarancja, że mieszkanie czy dom nie zostanie sprzedana komuś innemu – przez określony czas. Nasz Doradca Klienta zaproponuje Ci nieruchomość dostosowaną do Twoich preferencji, wspólnie przeanalizujecie wszystkie układy mieszkań czy domów.

Umowa kredytowa
Po znalezieniu nieruchomości pozostaje wybranie najkorzystniejszego kredytu hipotecznego. W tym celu warto zasięgnąć porady eksperta, który porówna dla nas oferty różnych banków pod kątem najważniejszych kryteriów: marży kredytu, oprocentowania, prowizji i ubezpieczenia. Po dokonaniu wyboru banku, w którym chcemy zaciągnąć kredyt, należy zebrać dokumentację oraz wypełnić odpowiedni wniosek. Zwykle przed podpisaniem umowy kredytowej bank wydaje decyzję wstępną, określającą dodatkowe wymogi. Naszych klientów wspieramy na każdym etapie procesu zakupu oferując bezpłatną pomoc dedykowanego Doradcy Kredytowego.

Umowa deweloperska
Umowa deweloperska zobowiązuje zarówno dewelopera, jak i nabywcę nieruchomości. Deweloper ma obowiązek wybudować inwestycję i przenieść prawa do lokalu na nabywcę, natomiast nabywca obliguje się do zakupu mieszkania i uregulowania kwestii finansowych na rzecz dewelopera. Umowa deweloperska jest uregulowana w Ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, która potocznie jest zwana ustawą deweloperską. W celu ułatwienia procesu zakupowego i procesu związanego z formalnościami notarialnymi nasz Doradca Klienta odpowie na Państwa wszystkie pytania i wątpliwości.

Zmiany lokatorskie
Zmiany lokatorskie inaczej mówiąc, są modyfikacją oryginalnego planu domu czy mieszkania. Dobrą praktyką wśród deweloperów jest umożliwienie kupującemu mieszkanie czy dom na rynku pierwotnym dokonania zmian lokatorskich. Udogodnienie takie ma na celu stworzenie idealnej dla docelowego użytkownika przestrzeni mieszkalnej – pod względem komfortu, funkcjonalności i indywidualnych upodobań. Wychodząc naprzeciw naszym klientom oferujemy dużą swobodę na każdym etapie zmian lokatorskich a także doradzamy i podpowiadamy 

Odbiór kluczy
Po zakończeniu prac budowlanych przychodzi najbardziej wyczekiwany moment – odbiór nieruchomości i przekazanie kluczy Zanim podpiszemy protokół – będący potwierdzeniem, że akceptujemy stan nieruchomości – powinniśmy sprawdzić, czy lokal spełnia określone w umowie deweloperskiej warunki, np. czy standard wykończenia odpowiada ustaleniom, czy nie ma nieprawidłowości w wykonaniu podłóg, ścian, montażu okien i drzwi itp. Ewentualne usterki wpisujemy do protokołu i staramy się usunąć je w najszybszym możliwym terminie.

Umowa ustanowienia odrębnej własności lokalu
Strony transakcji zobligowane są do zawarcia umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu oraz przeniesienia jego własności. Umowa ta zawierana jest w wykonaniu umowy deweloperskiej i wymaga formy aktu notarialnego.

Zakup nieruchomości to dość złożony proces, w którym nietrudno się pogubić. Jesteśmy przekonani, że nasze porady dotyczące kupna mieszkania czy domu od dewelopera krok po kroku pozwolą Ci sprawnie sfinalizować transakcję i szybko cieszyć się nowym, własnym domem czy mieszkaniem. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie zakupu, podpowiadamy i doradzamy najlepiej jak potrafimy bo jesteśmy po to by adresować marzenia.

Ulubione ()